דואר אלקטרוני *
שם *
עיר מגורים
טלפון
    
לעולם לא אשתמש בכתובת הדוא"ל שלך חוץ מאשר לצורך דיוור זה ממני אליך.

ייעוץ אישי
עפ"י חכמת המזרח

שלום וברוכים הבאים,

"אני רוצה לאהוב אותך בלי להיאחז,
להעריך אותך בלי לשפוט,
להצטרף אליך בלי לפלוש,
להזמין אותך בלי לדרוש,
לעזוב אותך בלי להאשים
ולעזור לך בלי להעליב.
אם אוכל לקבל כל זאת גם ממך,
נוכל באמת להיפגש ולהעשיר אחד את השני".

*וירג'יניה סטיר
........................................................

לקוחות מספרים

תוכן

איך להפיק תועלת מחכמת המזרח?

מה מראה מפת חיים?

איך "יודעת" המפה כל מה שהיא יודעת?

לשאול את האי-צ'ינג

בחירת תאריך אישי מיטיב לפעילות מסויימת

...............................................................
...............................................................

איך להפיק תועלת מחכמת המזרח?

 

הבחירות שלנו הן שקובעות את איכות חיינו. אנחנו בוחרים סביבת עבודה, תחום מקצועי, אופן ניהול זמן, חברים וקבוצות, במה נזין את גופנו, במה נזין את התודעה שלנו. אנחנו בוחרים אם לאמר "כן" להזדמנויות או להישאר רק במקום המוכר. אנחנו בוחרים בפעילות בלתי פוסקת או בפעולה מתאימה למצב, אנחנו בוחרים אם להיפתח לגישות חדשות, ללמידה חדשה או להישאר מקובעים במה שלמדנו עד כה. אנחנו בוחרים יום יום, שעה שעה. לאחר הבחירות המציאות מתכווננת. כל אדם בוחר בצורה שונה,  לכן המציאות של כל אחד שונה, גם במקרה שתאריך הלידה זהה. יכולת הבחירה היא הגורם הנפלא, שיכול  לשנות את הקארמה.

במזרח מאמינים שהחיים אמורים לזרום ללא התנגדות, כלומר בלי יותר מדי מאמץ. כמו זרימת המים בנהר. החכמה הסינית העתיקה מתארת את הארועים בטבע כזורמים בכיוון, בו ההתנגדות היא המעטה ביותר. הנהרות זורמים אל האוקיאנוס דרך המסלולים הרכים יותר. הגאות והשפל פועלים על פי הירח והירח נע במסלול שיוצר לו כח המשיכה של כדור הארץ. גם עונות השנה חוזרים ומופיעים במחזוריות מושלמת, כתוצאה מסדר טבעי והרמוני, שקיים  מעצמו.

שאלת אי-צ'ינג, מפת חיים ובחירת הדבר הנכון, במקום הנכון ובזמן המתאים ביותר- מאפשרים קשר עמוק, מדויק ומשמעותי ביותר, עם הנשמה. כאשר פועלים בשילוב השיטות האלה, ניתן לראות את התמונה הגדולה. בזכות הבנת היעוד והדרך האישית, אנחנו מפסיקים להתרוצץ כעכבר במבוך, ומתחילים לבחור בפעולות שעומדות בסינכרון עם הדרך שלנו. במצב זה מתאמצים פחות ומשיגים יותר. אין מוציאים משאבים בתקופה או בכיוון שלא יועילו לנו. הפעולה יותר ממוקדת. מאפשרת צמיחה פנימית ובעקבותיה ביטוי בעולם החיצוני.

תחושת בטחון ושליטה חוזרת לחיים, בעקבות הבנת היעוד האישי, טווח העיסוקים והסביבות המתאימים, העיתוי לבצע שינוי גדול והעיתוי בו עדיף להמתין, מודעות לזוגיות הנכונה, או הבנה מה לשנות בזוגיות הקיימת, כדי שתתאים לרצון הנשמה.

מאחלת לכם בחירה בדרך הקלה והמתאימה ביותר עבורכם בזמן זה.

...............................................................

 

מה מראה מפת חיים?

 

תאר לך שיכולת לקום בבוקר ולדעת בברור מהי דרכך, יכולת להרגיש במעמקי הבטן התרגשות, התלהבות, תשוקה...

אתה יכול לקבל הכוונה:

 • מהו היעוד שלך בחיים אלה? כיצד לממש את היעוד?
 • מהן החוזקות, החולשות? 
 • לאיזו קב׳ אנשים אתה משתייך, מבחינת נתיב החיים?
 • כיצד מומלץ לך לפעול בכל תקופה?
 • מהם המצבים והסביבות שיגיעו לחייך?
 • זמן: מה מאפיין את התקופה הנוכחית? מה המגמות בשלוש השנים הקרובות? מדוע?
 • מהם הכיוונים המומלצים לך לשינה ולעבודה?
 • מה ההמלצות של המפה? (המפה מראה את האמת שאנחנו לא תמיד מודעים לה).
 • התמקדות בתחום שמעניין אותך במיוחד (קריירה, זוגיות, וכו'): מה ממליצה המפה?
 • באיזה מצב אתה אמור להיות בעוד שנה מהיום?
 • מה עלול לחסום אותך מהגעה למצב זה?
 • מהם הכוחות שלך בשנה זו?
 • מה אתה משדר לסביבה או מה חושבת הסביבה הרלבנטית: (תלוי בשאלה: הבוס/ בן זוג/וכו)
 • מה הגיע הזמן לשחרר?
 • חלוקת השנה הקרובה לרבעונים, מבחינת התחום הנשאל. מה חשוב לך לדעת? 

אלה הם רק חלק מהנושאים אותן מפרטת מפת הלידה.

-------------------------------------------

האם משמעותה של מפה אסטרו-נומרולוגית היא להאמין במזל ובגורל במקום בהצבת מטרות, בנהול זמן ובעמידה ביעדים שהצבת לעצמך? לא. מפה אסטרו-נומרולוגית אינה עיסוק בהגדת עתידות: "יקרה לך X ואח"כ Y" וכדומה. עבודה עם מפה אסטרו-נומרולוגית מאפשרת לך לפעול בדרך ובעיתוי שיאפשרו לך פחות מכשולים בדרך.

האם אתה יודע מהי הדרך המהירה והקלה ביותר עבורך? או יותר מדוייק לשאול: מהי הדרך שתביא יותר תוצאות בפחות השקעה? ומתי כדאי לך לפעול? מהו תחום העיסוק אליו מחובר הפוטנציאל הכספי שלך? האם נכון לך להיות עצמאי או שכיר? 

כפי שה- DNA בגופך מכיל מידע על אופן תפקוד הגוף, כך תאריך הלידה שלך, מגלם בתוכו מידע רב לגבי אישיותך, נטיותיך, התנהגותך עם אנשים, בחירותיך, החוזקות שלך, החולשות, מהו היעוד שלך בחיים אלה? מהו ייעוד הקריירה?  ממה עליך להיזהר? מהו הדבר האחד הקרדינלי להצלחתך, אותו כדאי לך לאמץ לחייך לנצח? מתי מומלץ לך להמתין ולא לפעול עדיין?

ישנם תחומים שבאפשרותך לשפר וישנם תחומים שלא. אם תדע זאת מראש, לא תבזבז אנרגיה ומשאבים במקום שלא יועיל לך. במקום זאת תכוון את האנרגיה שלך, כקרן לייזר, לתחום שיש באפשרותך לשנות. זכור, גם בתקופה של שפל, אנשים מסויימים עולים.  בכל אדם גלום פוטנציאל.
גם בך. זהו פוטנציאל ייחודי לך. אין טעם להביט בשכן/בקולגה/בחבר ולשאוף לחקות את הצלחותיו. לכל אחד מאיתנו דרך משלו להצליח. לא כולם חייבים להיות בטלוויזיה, לא כולם חייבים להרצות בפני קהל גדול, לא כולם חייבים להינשא בגיל צעיר, לא לכולם מתאים לגור בבית קרקע וכו'.

ניתוח מפת לידה נשען על ידע עתיק וקדום. אין כאן עיסוק בהגדת עתידות, אך ישנו איתור של פוטנציאל, כפי שבא לידי ביטוי בתקופות שונות  בחייך. המפה עוזרת לקבל הבנה מעמיקה יותר של אישיותך ושל התנהלותך האוטומאטית. המודעות לאוטומאט, ההתארגנות הנכונה לקראת האתגרים שבדרך, והמלצות מעשיות, שאתה מקבל במפת הלידה, מוסיפים לתחושת רוגע, המושגת מתוך ידיעת התכלית, מתוך התכווננות תואמת ומתוך תכנון פעולה בזמן הנכון.
 

כאשר התשובות ברורות לך ותכנית הפעולה מתואמת עם הדרך המתאימה לך, באורח פלא - תשוקה נכנסת לחייך.  

...............................................................

איך "יודעת" המפה כל מה שהיא יודעת?

ברגע הלידה אנרגיות מסוימות נמצאות ביקום והן משפיעות עליך. המפה הסינית מראה גורמים אנרגטיים מולדים, שבעקבות קיומם, אתה מתנהג בצורה אוטומטית. ע"י התבוננות באנרגיות אלה, וע"י אבחון תנועתן בכל עשור בחייך, ניתן לראות תבנית כללית המתאימה לך באופן אישי. ניתן לראות תכונות אופי, נטיות וכשורים מיוחדים עמם נולדת, אופי מערכות היחסים שאתה מנהל עם המשפחה, עם בן/בת הזוג ועם חברים. הילדים שלך, היכולת שלך לנהל כסף, איברים רגישים או רגישות למחלות, האם מתאים לך להיות עצמאי או שכיר, מהו התחום המקצועי המתאים לך, מה יהיה טיב יחסיך עם הבוס, שמחת חיים כללית ועוד. המפה יכולה להצביע על כיוון עתידי: כיוון כללי בעשר השנים הקרובות, איך לשמור על עצמך בתחום המעניין אותך, מתי נכון לך לפעול ובאיזו צורה.

המפה היא כמו צופן. הצופן מראה את כמות היין והיאנג, את הכמות והאיכות של חמישה אלמנטים: מים, עץ, אש, אדמה, ומתכת. פענוח הצופן יראה לך מהו חוזק האלמנטים השונים אצלך מרגע הלידה. כל אחד מהאלמנטים מייצג תחום חיים מסוים: יחסים, יכולת התנהלות עם כסף, קריירה, באיזה תחום צפוי אתגר בחייך? באיזו תקופה? איך מומלץ לך להתנהל בקשר לאתגר זה? מתי צפויה לך תקופה קלה יותר? מדוע?

הכרות עם המפה שלך והבנת הדרך המיוחדת לך יכולה לעזור לך להשתמש בכשורים שלך ולנצל הזדמנויות שיעצימו את היכולות המולדות שלך ולמנוע ממך להכנס להרפתקה שנראית כשירה אך, בסופו של דבר, לא תוביל אותך לתוצאה מוצלחת. המטרה, בנתוח מפת הלידה שלך, היא לעזור לך לקבל החלטות שתואמות יותר את הדרך שנועדה לך.

אסטרולוגיה סינית עובדת עפ"י לוח השנה השמשי והירחי. בשונה מהאסטרולוגיה המערבית, בין היסודות במטפיסיקה הסינית, קיימת מערכת יחסים (הזנה, החלשה, בקרה וכו'). בנוסף, בעוד האסטרולוגיה המערבית מתייחסת רק לשאלה מה יקרה בזמן מסויים, האסטרולוגיה הסינית מתייחסת הן לזמן והן למיקום וכיוון. רק באסטרולוגיה הסינית קיים יסוד העץ. עץ הוא היסוד היחיד שהוא אורגאני, חי ומשתנה. הוא מבטא חיים וחיוניות. הסינים, לאחר שנים של התבוננות ומחקר בכוכבים, בגאות ובשפל, בצמחים ובבעלי חיים גילו את המחזוריות הקיימת בטבע. הסינים הבינו שהטבע פועל גם על האדם וגם בתוכו. לכן, ככל שתבין טוב יותר את חוקי הטבע, תבין טוב יותר את אופן הפעולה שלך. בעבר השתמשו הסינים בידע כהדרכה שימושית בתחומי החקלאות, המסחר, והפוליטיקה.

האסטרולוגיה הסינית עובדת עם יין ויאנג. האיכות הנקבית והאיכות הזכרית. כל מה שקיים ביקום הוא תוצאה של האינטראקציה בין שתי איכויות אלה והתנועה ביניהן. דמיין את היין והיאנג כהורים, שלהם יש חמישה ילדים, חמש איכויות: אלה חמשת האלמנטים: מים, עץ, אש, אדמה, ומתכת. בין חמשת האלמנטים האלה קיימת אינטראקציה. 

עפ"י המטפיסיקה הסינית קיימים 3 גורמים, היכולים להשפיע על חייך במידה שווה. לכל אחד מגורמים אלה 33% השפעה על חייך:

1. הפוטנציאל עמו נולדת: הסינים מכנים גורם זה "מזל שמיים". שליש מהגורמים המשפיעים עליך, הוא נתונים מולדים בהם לא אתה בחרת: רמת אינטלגנציה, מראה, מיקום גיאוגרפי בו נולדת, המשפחה אליה הגעת, תכונות גנטיות, צבע עור, מזג ותכונות אופי בסיסיות מולדות. רק גורם זה הוא קבוע ונתון. ניתן להתחקות אחר נתונים אלה באמצעים שונים. הדרך, בה אני בחרתי, היא על פי האסטרולוגיה הסינית.

2. אופן ההתנהלות שלך: הסינים מכנים גורם זה "מזל אדם". מה אתה עושה כדי לקדם את חייך? איך אתה מוציא את המיטב מהתנאים הגורליים שקיבלת? האם אתה בוחר בעיסוק שמעניק לך הגשמה עצמית? האם אתה משקיע ומתאמץ? האם אתה דואג לבריאותך הגופנית? הנפשית? האם אתה מפתח מודעות עצמית? האם אתה מתכוונן לבחור נכון ופועל בעיתוי המתאים? לדרך בה אתה מתנהל ביומיום נודעת, לפי הסינים, 33% השפעה על חייך. גורם זה אינו קבוע וניתן לשיפור רב, דרך הבחירות שלך.

3. המקום בו בחרת לגור: זהו הגורם השלישי. גם הוא תלוי בבחירותיך. הסינים מכנים גורם זה "מזל אדמה". בוודאי שמעת כבר את השם "פנג שואי". פנג שואי שייך למזל אדמה. פנג שואי עוסק בבדיקת סוג האנרגיה בסביבת הבית שלך ובתוכו ותיעול של אנרגיה זו לטובתך. הסינים, לאחר התבוננות ארוכת שנים בחוקיות ובמחזוריות הקיימת בטבע, מאמינים שהאנרגיה שלך והאנרגיה בבית שלך קשורות באנרגיה הקיימת ביקום. כאשר בית נבנה לפי עקרונות מסוימים, הוא יכול לקיים יחסים הרמוניים עם האנרגיה ביקום. משפט זה נשמע "רוחני", אך הדיוק ויכולת הנבוי של ארועים, עפ"י העקרונות שנסחו הסינים, מדהימים כל פעם מחדש. למקום בו בחרת לגור יש משמעות. הבית שלך יכול לעכב אותך או לדחוף אותך קדימה. כשהבית הוא טוב, המזל שלך משתפר. הערוצים נפתחים. העקרון החשוב ביותר הוא "תיעול הצ'י", כלומר תפעול האנרגיה הקיימת בבית לטובתך, עד כמה שניתן. הן הבית שלך והן מפת הלידה שלך, כאשר אתה מנצל אותם לטובתך, יכולים להאיר עבורך את הדרך.

הסינים ממליצים לקשור בין שלושה התחומים המשפיעים עליך: 1. מפת הלידה, 2. מודעות ואופן ההתנהלות ו-3. שיפור האנרגיה בבית, בו אתה מתגורר כרגע. החיבור בין שלושת הגורמים האלה הוא המאפשר חיים איכותיים יותר.

...............................................................

 


לשאול את האי-צ'ינג

מה זה "אי-צ'ינג"?

אי-צ'ינג, או בעברית: ספר התמורות, ("אי- צ'ינג": אי=שינוי, צ'ינג=ספר), מהספרים העתיקים בעולם (3000 לפנה"ס), השפיע רבות על החשיבה הסינית. האי-צ'ינג הוא טקסט, המאפשר תובנות לגבי התנהלות היקום והקשר הבו-זמני שלו עם העצמי. הוא מאפשר תובנות לגבי בריאות, מערכות יחסים, עסקים, פוליטיקה, נסיעות, קריירה, אירועים חברתיים והתפתחות פנימית. האי-צ'ינג מגלה לפרט את הנטיות הנוכחיות ביקום ומאפשר חיבור בינן לבין האדם. 

האי-צ'ינג מבוסס על מבנה מתמטי מוגדר ומובחן, המיוצג עי דגמים הקרויים טריגרמות והקסגרמות. הוא מבטא שני רעיונות מרכזיים במחשבה הסינית הקלאסית: 1. הרעיון שבחיים קיים כל הזמן שינוי- זהו חוק קוסמי.  2.השינוי מתרחש בגלל מערכת היחסים המשתנה בין 2 כוחות ביקום: כח זכרי-אקטיבי ( "יאנג") וכח נקבי, פאסיבי ("יין"). שני הכוחות נמשכים זה אל זה ודוחים זה את זה.

החשיבה הסינית,כפי שהיא מתבטאת בספר התמורות (אי-צ'ינג), מתרכזת בהיבט המקרי של הארועים. היא מתרכזת בסימולטניות ושואלת מדוע  א', ב', ג' ו-ד' הופיעו כולם יחד באותו מקום ובאותו זמן? בספר התמורות מוצגים 64 מצבים שונים, אבות  טיפוס למצבי חיים. הסינים רואים ביקום מודל דינאמי שמכיל מיזוגים שונים בין יין לינג. המיזוגים האלה יוצרים את 8 הטריגראמות, שמצטרפות יחד ל-64 הקסגרמות (6 קווים), המופיעות בספר עתיק זה של החכמה הסינית. האי-צ'ינג הוא כמו מטריצה של הייקום שמחברת חיבורים שונים בין יין לינג. הוא משמש מדריך למודעות עצמית בחיי יומיום. קארל יונג, מאבות הפסיכולוגיה המודרנית, תלמידו וחברו  של פרויד, נהג להיועץ באי-צ'ינג הן לצורך מחקריו והן לצרכיו האישיים. הוא הוקסם מהדיוק של ספר התמורות.

מהן התועלות של ההיוועצות באי-צ'ינג?

 1. השיטה מחברת אותנו לחלק היודע בתוכנו, החלק, שלפי הסינים, מחובר לחכמה של הקוסמוס. (יש שיקראו לכך "חכמת הנשמה" או "האלוהים שבתוכנו" וכדומה). 
 2. כשמתחברים לחכמה הפנימית, אפשר לראות את התמונה הגדולה. מפסיקים להתרוצץ כעכבר במבוך, ומתחילים לבחור בפעולות ממוקדות, שעומדות בסינכרון עם הדרך האישית. אין מוציאים משאבים בתקופה או בכיוון שלא יועילו לנו.
 3. התשובה מאפשרת הצצה לכיוונה העתידי של פעולה הנעשית בהווה.
 4. התשובה מאפשרת להבין את המסר של האתגר, המופיע במציאות שלנו ולצמוח דרכו. גם השיעורים נחווים אחרת, כאשר מבינים את משמעותם.
 5. תחושת בטחון ושליטה חוזרת לחיים, בעקבות הבנת התשובה, מתי וכיצד כדאי לבצע שינוי גדול ומתי עדיף להמתין.
 6. התשובה מאפשרת צמיחה פנימית ובעקבותיה ביטוי בעולם החיצוני. (להבין מה נכון אישית עכשיו, לדאוג גם לאחרים... להבין את האתגר ואיך להתגבר עליו, מביא שלווה).

ההנחייה מתחשבת בכל המרכיבים, הפועלים ביקום, בנקודת זמן נוכחית וביחסי הגומלין ביניהם ומדריכה כיצד מומלץ לפעול.

התשובה עשויה לפרט:

 • מהם השלבים ההתפתחותיים בנושא?
 • מהן הסיבות לשאלה או המצב טרום השאלה?
 • עד כמה המצב מקובע או דינאמי?
 • כיצד מומלץ לפעול?
 • כיצד המצב מתפתח בהמשך?
 • מהם הקשיים המעורבים- אם יש כאלה
 • מידע הנוגע לסכנות אפשריות ולהצלחות מצופות.
 • המלצה: במה להתמקד? 

איך מתבצע הייעוץ?

בפעם הראשונה רצוי (אך אין הכרח) להיפגש, כדי למקד היטב את השאלה. כדי שהמידע המתקבל יהיה משמעותי, ישנה חשיבות מכרעת לאופן הצגת השאלה. 

...............................................................

בחירת תאריך אישי מיטיב לפעילות מסויימת

 

 בחירת עיתוי, מותאם אישית לאופי הפעולה, מאפשר לקבל "רוח גבית", כי אתה "נעזר בזרם", וכך משפר את סיכויי ההצלחה.

ניתן לבחור עיתוי לפעילויות כגון:

 • פתיחת עסק, 
 • חתימה על חוזה, 
 • ביצוע התערבות רפואית, 
 • חתונה, 
 • מעבר דירה, 
 • גביית חובות, 
 • תחילת שיפוץ, 
 • השקעה כלכלית, 
 • מסיבה, 
 • נסיעה ארוכה ועוד. 

בחירת עיתוי מתאים לפעול- מהווה חלק בלתי נפרד מהמטפיסיקה הסינית והיא קרויה בסינית: "ZE RI XUE"". הרעיון הוא לתכנן סוג פעילות,  בתאריך בו תבנית האנרגיה היא המתאימה ביותר לסוג פעולה זה.

הזמן, בראיה הסינית, הוא מחזורי. ההתייחסות הסינית למושג הזמן  בודקת את קשר הגומלין בין היין לינג.  הזמן הוא יאנג, המרחב הוא יין. ישנו קשר של התקרבות והתרחקות בין היין ליאנג, בין הזמן והמרחב. אנרגיה חיובית או שלילית איננה עניין מקרי, היא ניתנת לצפייה ולחיזוי – לפי תבנית אנרגטית, אותה ניתן לחשב, לכמת, ולזהות.  לכן, לפי תפיסה זו, כדאי לך לנצל חלון הזדמנות חיובי ואז לפעול.

להלן דוגמה לטבלת בחירת זמנים כללית. ביעוץ מקבלים טבלה אישית, המותאמת לתאריך הלידה. ניתן לקבל גם שעות מומלצות ובלתי מומלצות ביום הנבחר. 

 

בחירת עיתוי שייכת ל"מזל שמיים". כל אדם, על פי תאריך לידתו, נולד עם טווח גורלי מסויים. גם אתה נולדת להורים מסוימים וזה נתון. נולדת באזור גיאוגראפי מסוים, עם צבע עור מסוים וטווח אינטלגנציה נתון. המטרה שלך היא להגיע לקצה הטווח הגורלי שניתן לך, לנצל את הפוטנציאל שלך במלואו. בהתנהלותך ביומיום, בבחירות שאתה עושה, אתה יכול לקבל "רוח גבית". אתה יכול לשפר את התוצאה לפחות בשישים ושישה אחוז. זה לא מעט! אני מרבה להשתמש בבחירת עיתויים, מפני שאני נוכחת כל פעם מחדש, כמה כייף לקבל עזרה מבלי לבקש. העזרה פשוט מגיעה ברגע הנכון, כאילו מעצמה, כאשר בוחרים בנקודת התחלה מוצלחת.

בבחירת עיתוי נקודת ההתחלה היא החשובה. אם אתה רוצה, למשל, לסוע לחופשה בת 10 ימים, חשוב שתבחר יום מיטיב ליום הראשון של החופשה. במצב זה, גם אם היומיים הבאים אינם נחשבים טובים, תוכל להצליח כי נקודת ההתחלה היתה מוצלחת. מנסיוני, תקלות שארעו, במהלך החופשה, נפתרו מעצמן בדרך בלתי צפוייה.

בבחירת עיתוי - שתי רמות עיקריות:

בחירת יום מיטיב כללי לפעילות ספציפית. בכל חודש קיימים ימים המתאימים לסוגים שונים של פעילויות ואינם מתאימים לסוגים אחרים. אולם גם יום מוצלח יכול להתאים מאד לאדם אחד ולהתאים פחות או לא להתאים לאדם אחר. לכן עדיפה התאמה אישית.
 

התאמה אישית של עיתוי: זוהי דרך מורכבת יותר לבחירת עיתוי, אך גם מדוייקת ואפקטיבית יותר. כאן נלקחים בחשבון הן התבנית האנרגטית של היום המסוים, הן התאמתו לסוג פעולה מסויים והן התאמתו לאדם עפ"י שנת הלידה שלו. בנוסף, ניתן לבחור שעות, הנחשבות כשעות המוצלחות ביותר ביום זה.  

המטפיסיקה הסינית מייחסת חשיבות ל-3 גורמים: מיקום, זמן, ופעילות. "הייה במקום הנכון, בזמן הנכון ועשה את הדבר המתאים". כאשר אתה פועל כך, אתה פועל בהתאמה לאנרגיה ביקום. אתה שט עם הזרם ולא נגדו.

 


כאן תוכל לקרוא עוד על בחירת עיתוי.

כאן תוכל לקרוא על הזמן הסיני.