דואר אלקטרוני *
שם *
עיר מגורים
טלפון
    
לעולם לא אשתמש בכתובת הדוא"ל שלך חוץ מאשר לצורך דיוור זה ממני אליך.

פאנג שואי

שלום,

אדם נולד ביום מסויים. גם בית נולד ביום מסויים.
כן, גם הבית, בדיוק כמוך, יצא לעולם בעיתוי מסויים. 
(תאריך לידה של הבית הוא היום הראשון שמישהו
החל לגור בבית הזה). תצפיות, שערכו הסינים הקדמונים
בטבע המציאות, הובילו אותם להכרה,
שיש להצליב בין שני התאריכים האלה.
וזה מה שיוצר את ההבדל.

לקוחות מספרים

מהו פנג שואי? מה הקשר בין פאנג שוואי למפת לידה?

למה להשקיע בתפעול האנרגיה בבית בעיצוב פנים?

עיצוב פנים ופאנג שואי - למה חשוב לשלב ביניהם?

מדוע להיעזר במעצב פנים, שהתמחה בחכמת המזרח? 

סרטון השראה

איך תכנון נכון של הבית מסייע לשפר תחומים בחייך?

ביתך ותאריך הלידה שלך - מה הקשר?

איך לא להתבלבל בענייני פאנג שווי?

איך לאזן יין ויאנג בעיצוב הבית?

כיצד משפיע על חיינו חוסר מבני בבית?

.......................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


מהו פנג שואי? מה הקשר בין פנג שואי למפת הלידה?

 

פאנג שווי - רוח ומים (בסינית קדומה:"קאן יו") הוא תפעול של אנרגיה (צ'י) עפ"י שיטות נלמדות, בכדי לקדם איכות חיים: בריאות, מערכות יחסים הרמוניות, סיפוק ורווחה כלכלית. זהו אורח חיים הנהוג במזרח. הפנג שווי יוצא מתוך ענף במטאפיזיקה הסינית שנקרא: פיזיוגונומיה (חקר תופעות טבע). עוד כוללת המטאפיזיקה הסינית: רפואה סינית, אסטרולוגיה, אמנויות לחימה.,ניבוי אי-צ'ינג. כל הענפים האלה עובדים עם צ'י.
לכולנו יצא לראות עסקים צמודים שאחד מרוויח ומצליח והשני, הצמוד אליו, מפסיד וסובל מחוסר תנועה.
כנ"ל לגבי בתים. אתם נכנסים לבית ובלי שום קשר לעיצוב ולפאר חשים נוח או לא נוח. כמו גם חדר בבית שאיש אינו יושב בו.
 
הפאנג שווי עוסק בתחום הלא-מובן שלא רואים בעין, אך הוא משפיע על חיי אנשים. הוא מתייחס ל-4  מדדים:
 

I - סביבה:    
זה הגורם החשוב ביותר. באיזו סביבה ממוקם המגרש/הבית/המשרד? מהי הטופוגרפיה? צורות ושיפועים של כבישים,  מיקום וגובה של בניינים בסביבה, גורמים בסביבה המופנים כלפי פתחי הבית ועוד. 

II - מבנה:   
2 גורמים מהותיים נכללים בסעיף זה (קיים בלבול לגבי גורמים אלה. להלן האבחנה ביניהם :

  • מיקום: מיקום הבית על המגרש, מיקום החדרים השונים, מיקום דלת הכניסה, מיקום אנרגיה שאחראית על שפע, על מערכות יחסים, פריון ובריאות. לבית/חדר/משרד יש אנרגיה משלו. איך הבית ביחס לשכונה? צ'י טוב מביא הזדמנויות.

                 שני היבטים: א. מיקום מיטיב לכולם.
                                   ב. מיקום מיטיב לאדם באופן אישי. 

    כיוון: מתייחס לשמונה הכיוונים הגיאוגראפיים שבשושנת הרוחות. כיוון לשינה, לישיבה, לאן נפתחת דלת כניסה, מיקום הכיריים האחראים עלהזנת חברי המשפחה. לכל אדם, עפ"י תאריך  הלידה, ישנם 4 כיוונים מומלצים ו-4 כיוונים בלתי מומלצים. מי שביתו לא נבדק ואינו יודע איזו אנרגיה יש לו בחדר השינה, חשוב במיוחד להקפיד לא לישון לכיוון הגרוע ביותר. הבעיה נוצרת כאשר אדם ישן בחדר השלילי של הבית, לכיוון השלילי שלו בעיתוי שמפעיל את הנזק - ראיתי במשך שנים מקרים לא קלים. 

     

III - דיירים: 
דיירים שונים יגיבו בצורה שונה לאנרגיה במבנה, לפי תאריך הלידה. . (בכניסה לבית קיים, יש צ'י של האנשים שגרו בו. קל לנקות צ'י של אנשים).                         

IV - עיתוי: 
האנרגיה משתנה כל הזמן. החכמה היא להתכוונן כך, שנהיה במקום הנכון בזמן הנכון. כלומר: לתפעל את האנרגיה המשתנה לטובתנו. ישנם חוקים, שאם נשתמש בהם נכון, נדע מתי כדאי לפעול ומתי עדיף לא לעשות דבר. 

האנרגיה של האדם והאנרגיה של הבית שייכות שתיהן לאנרגיה ארצית והן דומות באופיין. שני סוגי אנרגיה אלה מעדיפים זרימה מעגלית ללא עיכובים וחסימות. מפת לידה שייכת לאנרגיה של שמים, גורל ומזל של אדם. מפת לידה מראה האם האדם נמצא בתקופה טובה או בתקופה מאתגרת, מה התחום בחייו המקשה עליו בתקופה מסוימת - כל זאת עוד לפני שבדקנו את ביתו. דרך הבנת המפה שלו, ניתן למקם אותו נכון יותר בבית, לראות עד כמה דחוף שינוי מיקומו, אם בכלל, ועד כמה חשוב לחזק את האזור המסוים בביתו שמייצג את תחום הקושי בחייו.

לכל אדם , לפי תאריך לידתו, קיים מערך ייחודי של  5 אלמנטים (עץ, אש, אדמה, מתכת, ומים). מפת לידה של אדם מראה מערך זה. היא מראה את האיכות והכמות של כל אלמנט. יש לכך השלכה על חייו והתנהלותו. כל אלמנט מייצג תחום מסוים בחיי אדם זה. נניח שלאדם יש עודף באלמנט המתכת, ואצלו במפה מתכת מייצגת שפע, אם פנה לייעוץ פנג שואי בתקופה של קושי כלכלי ובעטיו, יועץ פנג שואי, שאינו מודע למפת הלידה של האדם, עלול לחזק את אזור השפע בבית. אם זהו האזור המערבי בבית, המיוצג ע"י יסוד המתכת, המתכת תתחזק, דבר שעלול להוציא את האדם מאיזון. הכרות עם המפה, תאפשר ליועץ פאנג שוואי לחזק את האלמנט, המייצג את האדם עצמו, ואז יוכל לשלוט טוב יותר בשפע. דוגמה זו היא פשטנית לצורך ההסבר, שכן יש לקחת מכלול של שיקולים: צרכי האדם, האלמנט המאזן אותו, האנרגיה הקיימת באזור המטופל בבית, גורמים בסביבה וכדומה.

לא נכון להפריד בין פנג שואי למפת לידה. באמצעות המפה ניתן לאתר בעיה ו"התרופה" לבעיה תבוא באמצעות פאנג שוואי ועיצוב הבית.  

למאמר איזו אנרגיה מבקרת בבית ב- 2016 לחץ כאן 


למה להשקיע בתפעול האנרגיה בבית, בעיצוב פנים? 

חשוב לרגע על תקופות בחייך. היו זמנים, בהם הרגשת שהדברים מסתדרים לך, שקל לך יותר. הרגשת שהמזל מאיר לך פנים. מערכות היחסים שלך היו נינוחות, חשת בטוח יותר, בריא ונמרץ. בתקופות אחרות, לעומת זאת, חשת חוסר חשק לפעול, אנרגיה נמוכה, לפעמים אפילו חשת שהמציאות פועלת נגדך. יש לך יכולות רבות וכישורים, ולעיתים אינך מצליח להביא אותם לידי ביטוי. כאילו הדברים תקועים...

מה קובע את אופן התנהלותך? את סיכויי ההצלחה? איך תדע באיזו דרך לפעול כדי להצליח יותר? האם מספיק לרצות להצליח? איך אפשר לקבל עזרת ייקום? האם חשבת על האפשרות שלא רק אתה שולט במתרחש בחייך?

יש סיבה למה שמתרחש בחייך בנקודת זמן מסוימת. אנרגיה בסביבתך משפיעה עליך בדרכים שונות: היא משפיעה על השפע שלך, על הבריאות, על מערכות היחסים שלך ועל תחושת האושר שלך. אם אינך מודע לכוחה, אם אינך מתפעל אותה לטובתך, אתה ויקיריך עלולים להפגע ממנה, בתקופה שתגיע אנרגיה שלילית לשלושת האזורים החשובים בביתך.

במזרח, מקובל להתייחס למצבים, שנוצרו כתוצאה מהשפעות אנרגיה על המבנה. בהונג קונג לא יקנו בית שלא עבר אבחון ושיפור. הדייר יבקש אף לסדר את הבית הטוב, כך שגם יתאים לו באופן אישי, וגם יגן על שאר הדיירים בביתו.מטרתו להכניס לחייו יותר הזדמנויות, ולפעול בקלות רבה יותר.

ישנם כללים ושיטות בדוקות, לפיהן ניתן לשפר את האזור בו אתה שוהה שעות רבות. הרעיון הוא ללכוד אנרגיה טובה בסביבה ולהכניסה לביתך. במקביל, לנטרל אנרגיה נסתרת בבית, העלולה להזיק לך כשיגיע עיתוי שיגרום לה להתפרץ. כששלושת האזורים החשובים בביתך מכוונים לטובתך, כשאתה מתמקם נכון בבית, וכשאתה מנטרל השפעות מזיקות, וממקם נכון את הריהוט הנכון, אתה ישן טוב יותר, ממוקד יותר בעבודה, ומקיים מערכות יחסים נינוחות יותר. ההתנהלות שלך זורמת יותר, קלה יותר, והעיקר יותר הזדמנויות נכנסות לחייך.

חיי השתנו לחלוטין מעצם השימוש בשיטה. מעצם ההתאמה בין ביתי לתאריך הלידה שלי. מהמודעות לכל המשפיע עלי בתקופה מסויימת, לדרך בה עלי לפעול, עפ"י מפת הלידה שלי. אנשים רבים, שהכירו אותי בעבר, אומרים לי שוב ושוב שאני כיום אדם שונה. "מאיפה הכוחות האלה?" הם שואלים בהערכה, ומברכים על השינוי. לפני שנים, כשראיתי שוב ושוב את ההשפעה העצומה של השיטה על חיי ועל חיי בני משפחתי, החלטתי להרחיב את עיסוקי, כמעצבת פנים, לעיצוב פנים הנעזר בשיטה. כך יכולים גם לקוחותי להיתרם מהידע הרב שרכשתי.

התגובה של הלקוחות חוזרת על עצמה: "מה את כל זה את רואה רק מתאריך ושעת לידה?" ומה שמעניין יותר, זה עיניהם הנוצצות בתום הייעוץ. כנראה רובם מקבלים מדי פעם מסרים אינטואיטיביים. נשמתם מדברת אליהם. הם רק שוכחים להקשיב. האם אתה שייך לשוכחים להקשיב? האם אתה שייך לאלה שמגיבים לנסיבות או לאלה שרוצים לנהל את הנסיבות? ישנם גורמים שאינם בשליטתך. אם תדע מהם הגורמים המשפיעים עליך, אם תדע באיזו תקופה אתה נמצא, מה פועל על ביתך ועליך בשנים אלה, תוכל להצליח יותר. תוכל להגן על עצמך ועל יקיריך. תוכל להמנע מבזבוז משאבים בכיוון שלא יקדם אותך ולבחור לפעול בכיוון שייטיב איתך.

לא פעם די בשינויים קלים כדי לאפשר לבית שלך לתמוך בך ולדחוף אותך קדימה. במארז "עשה ואל תעשה בבית" תוכל ללמוד יותר איך להסתכל על סביבת המגורים שלך בעין אחרת. תוכל לבצע סקירה כללית של ביתך ושל בתי חבריך ולאתר גורמים מקדמים ומזיקים בסביבה. הבעיה היא שלא ניתן עדיין להשיג את המארז. לכן, בינתיים, תוכל לקבל בחינם נקודות לתשומת-לב על אזורי הבית. אם אתה מעוניין, כבר היום, לאמץ גישה שידע נותן כח ואפשרות שליטה בחייך,

הכנס למעלה משמאל שם ומייל ותקבל את המיני קורס החינמי למייל שלך. פעם בשבועיים פרק. אתה מוזמן להכנס.

למאמר איזו אנרגיה מבקרת בבית ב- 2016 לחץ כאן  


עיצוב פנים ופאנג שואי - למה חשוב לשלב ביניהם?

אתה בטוח שבחרת את ביתך מתוך שיקולים של מיקום, קרבה לעבודה ולמוסדות החינוך, ציפיה לעליית מחירים באזור, תכנית אדריכלית וכדומה. נכון? אתה צודק, אבל רק חלקית. ישנו גורם נוסף שהניע אותך לבחור, דוקא בבית זה, בנקודת הזמן הנוכחית. המציאות התערבה ודחפה אותך לעשות צעד. איך?

קיים סינכרון בין מפת הלידה שלך לבית בו אתה גר. אדם שנמצא בתקופה מאד טובה, עפ"י מפת הלידה שלו, בדרך- כלל יבחר בבית שיתמוך בו, גם מבלי לקבל ייעוץ. ואילו אדם שנמצא בתקופה מאתגרת, עלול לא להצליח לרכוש את הבית הטוב שמצא, מסיבות שאינן תלויות בו, או "ליפול" לבית שיגרום לו לאתגרים או להפסד כסף. אין מקריות בבחירת הבית. המודעות לכך מאפשרת להקפיד יותר על עיתוי מוצלח לקנייה.

עליך לדעת שישנם בתים טובים יותר ובתים טובים פחות. ישנם בתים שטובים בתקופה מסוימת ואילו בתקופה אחרת - יורדת איכותם. בנוסף, ישנם בתים טובים, אשר, לך באופן אישי, אינם מומלצים, עפ"י מפת הלידה שלך. גם לבית יש תאריך לידה. זהו היום הראשון בו מישהו החל לגור בבית הזה. יום זה קובע פוטנציאל אותו ניתן לנבא. במזרח מתחשבים בהצלבה הזו, בין תאריך הלידה של אדם לתאריך הלידה של הבית, כי יודעים עד כמה להצלבה הזו יש משמעות.

מה ניתן לראות בהצלבה בין תאריך לידה של אדם לתאריך לידה של בית?

בהצלבה בין תאריך לידה של אדם לתאריך לידה של בית ניתן לראות למשל, פרטים על דלת הכניסה. דלת הכניסה חשובה ביותר, שכן היא המכניסה את ההזדמנויות מן החוץ הביתה. לכן חשוב שהיא תהיה במיקום ובכיוון מיטיב, בעיקר בהתאמה למפרנס הראשי בבית, או לאדם אותו מעוניינים לקדם. שינוי הקשור בדלת הכניסה יכול להשפיע על הבית כולו.

האם דלת הכניסה ממוקמת באזור מיטיב או מאתגר של הבית? האם היא מתאימה לך באופן אישי: האם היא נפתחת לכיוון מיטיב או מזיק לך, כמפרנס הראשי בבית? האם היא נפתחת לכיוון הבדידות הגורלי שלך או ממוקמת באזור האתגרים שלך (לפי שעת הלידה) או באזור המתנגש עם שנת הלידה שלך? לפעמים אתה ממגנט לחייך חוסר הצלחה, בלי להיות מודע לכך. דבר זה קורה כשאתה מתעלם מהכוחות המשפיעים עליך בסביבה.

הצלחה תלויה בשילוב בין שלושה גורמים:

המטפיסיקה הסינית נשענת על 3 כוחות שפועלים עליך במקביל, ומקיימים ביניהם יחסי גומלין. לכל אחד מהם נודעת השפעה של 33.33%:

א. גורם נתון וקבוע מראש – הדרך שנקבעה עבורך ברגע הלידה. הסינים מכנים גורם זה "מזל שמיים" וניתן להתחקות אחריו באופנים שונים. [תוכל לראות מה כולל כח זה, למטה, בכתבה הקודמת: "מפה אסטרו-נומרולוגית – לשם מה?"]

ב. גורם הנקרא בפי הסינים "מזל אדם" והתלוי בבחירות שלך: מהן ההחלטות שאתה מקבל? לגבי העיסוק שלך, לגבי הזנת גופך ושמירה עליו, האמונות והערכים שלך, מודעות עצמית, בילוי פנאי, דרך התמודדות, שאיפות וכדומה.

ג. הפנג שואי של הבית. גורם הנקרא "מזל אדמה" – הקשור בסביבת המגורים והעבודה שלך. האם הבית שלך מושך הזדמנויות מן החוץ פנימה?

כאשר קיימת חסימה באחד הגורמים האלה, שני הכוחות האחרים מושפעים. מסיבה זו כאשר אדם נמצא בתקופה בעייתית ("מזל שמיים"), הוא יחפש, בלי להיות מודע לכך, בית ("מזל אדמה") שאינו מכניס הזדמנויות. אם אדם זה מודע לכך ששנים אלה מאתגרות עבורו, הוא יכול לבחור באחת משתי האפשרויות הבאות: א. לדחות את קניית הבית לתקופה טובה יותר או ב. להעזר במומחה, שיגן עליו מפני רכישת בית, שיזיק לו. תמיד עדיף לרכוש בית טוב. כשאתה משפץ ומשפר בית, שמלכתחילה נחשב טוב, תשיג תוצאה טובה מאד. כאשר אתה קונה בית גרוע, מבחינת ההזדמנויות שהוא יכול למשוך לתוכו, ומשפץ, בסוף התהליך תוכל להשיג, לכל היותר, בית ממוצע. במזרח - פנייה ליועצים, שיודעים לקשר בין הבית לבין אדם, עפ"י תאריך הלידה, היא עניין מקובל מאד.

בעזרת חישובים ונוסחאות אני בודקת וקושרת בין הכח הראשון- "מזל שמיים" (הפוטנציאל המולד) לבין הכח השלישי- "מזל אדמה" (תפעול הבית, כך שימשוך אליו יותר הזדמנויות) - ובעזרת ההנחייה שאני נותנת לך, אתה בעצמך, מתפעל את הכח השני: "מזל אדם" (בחירות ופעולות מתאימות). כך נוצר מצב ששלושה הגורמים, המשפיעים עליך, נלקחים בחשבון ומתואמים, כדי להביא למקסום הפוטנציאל שלך.

בנתוח מפת לידה, המבוסס על תאריך הלידה ושעת הלידה שלך, אני מראה לך את החוזקות, החולשות והכישורים שלך, העיתוי בו רצוי "להוריד פרופיל" ומתי קל לך יותר להצליח, כי אתה נעזר בשיתוף פעולה של היקום. אני מראה, כפנס, את הדרך. אתה הוא זה שיקבע, בסופו של דבר, אם תפסע בדרך הזו, אם תעשה מאמץ ותטפס, אם תצא ביום הנכון ותפנה לכיוון הנכון.

במאמר זה אתה נוכח, בודאי, בחשיבות הרבה שיש לכוחות, שאינם "צו הגורל". לבחירות שלך השפעה עצומה על ההצלחה שלך. לדוגמה, אם המפה הגורלית מראה, שהדרך שלך אינה דרך של עושר גדול, אין זה אומר שלא תוכל להגיע לעושר. זה פשוט אומר שכדי להגיע, תיאלץ להתאמץ יותר, להעזר יותר במומחים ולרתום היטב את 3 הכוחות האלה לטובתך. ניתן להביא גם דוגמה הפוכה: נניח שהמפה הגורלית שלך מייעדת לך עושר גדול, וגם ביתך מתוכנן להכניס הזדמנויות, אין בכך די, כי פועלים כאן רק שני כוחות ("שמיים" ו"אדמה") אם לא תשכיל לשלב גם את "מזל אדם", כלומר, לצאת ולנקוט בפעולות, אלא רק תשב כל היום ותבהה באיזו תכנית ריאליטי, לא בטוח שיצא מזה עושר גדול.

העקרון הוא לשלב בין 3 הכוחות הפועלים עליך, כך שתוכל לבחור בחירות נכונות במקום הנכון ובעיתוי הנכון. בהקשר זה יש להזכיר, שוב, שפנג שואי מטיב בבית הוא חשוב ויכול לתרום לך, אך עליך לזכור שהוא רק מרכיב אחד בשילוש הכוחות הזה. יועץ פנג שוואי שאינו מתייחס לכל שלושת הגורמים – אינו עושה עבודה אחראית.

 


 

מדוע כדאי להיעזר במעצב פנים, שהתמחה בחכמת המזרח?     

בשיפוץ בית מומלץ לעבוד בצמוד עם מעצב פנים, שילווה אותך לאורך התהליך. מעצב יסייע במיקוד הצרכים, תכנון ופתרון בעיות תוך התחשבות במימד הפראקטי, במימד האסתטי, ובמימד הרגשי-רוחני (הנשמה של הבית והתאמתו לאנשים החיים בו).

מעצב פנים, שהוא גם מומחה במפות לידה ובייעוץ אנרגטי (פנג שואי), יתרום מהידע ומהנסיון שלו, למיפוי האנרגיה בבית ולתיעולה, כך שתתמוך בדיירים. יתרון העבודה, בצמוד למעצב פנים, הוא בחסכון בעלויות סופיות ובמתן מענה יצירתי לצורך אמיתי. יתרון העבודה בצמוד ליועץ פנג שוואי בכיר, אם הוא גם מומחה למפות לידה, הוא שהוא מכיר את מפת הלידה שלך, ויכול להתאים אופטימאלית בינך לבין הבית שלך, תוך התחשבות באלמנט המאזן אותך, ובאזורים בבית שיאפשרו לך אנרגיה מיטיבה ומחזקת. מעצב, שהוא גם מומחה במטפיזיקה סינית,  יאיר את תשומת-ליבך לאנרגיה השנתית המשתנה באזורי הבית  וידריך אותך לגבי ההמשך. הוא גם יסייע לך בבחירת עיתוי מתאים לפעול.

כדי לעצב בית למגורים, רצוי לבחור במעצב פנים שתחום התמחותו הוא בנייה פרטית. כמו כן חשוב לבחור במעצב שהסגנון האהוב עליך קרוב לליבו. היזהר ממעצב שאינו מגיש הצעה מסודרת, המפרטת מה כוללת עבודתו ומה כולל תהליך העבודה. קיימת אפשרות לפנות בנפרד למעצב פנים ולאחר מכן לפנות ליועץ פנג שואי. יש בשוק מעצבים מצויינים ויועצי פנג שוואי נפלאים. התנאי הוא שכל בעל מקצוע נשאר נאמן לתחום התמחותו ולא מציע את שני התחומים, מבלי שהוכשר להם כהלכה. לצערי, קיימים מעצבים ש"מוכרים עצמם" כמומחי פנג שואי, עקב הפופולריות ודרישות השוק. בקשו לראות תעודות, בדקו מספר שנות הכשרה. קיים גם מצב הפוך: יועצי פנג שוואי שמצהירים על עצמם כמעצבי פנים. בקשו לראות תעודה, התרשמו מסגנון עבודותיו, התרשמו ממאפיינים אישיותיים: מידת ההקשבה, הסבלנות, עד כמה הוא נשלט ע"י אגו?עד כמה הוא מסביר את המלצותיו? התרשמו מדרגת הזמינות שלו, האם הוא מתחייב לפקוח עליון?

עיצוב פנים מקצועי המשלב גם חיזוק אנרגטי מעלה את ערך הבית ומעצים את חווית השהות בו.


 

סרטון השראה

 

 

 

 


 

איך תכנון נכון של הבית מסייע לשפר תחומים בחייך?

אנו חיים בעידן בו השינויים הם מהירים ויחד עם זאת זהו עידן של התבוננות. אנשים מחפשים תשובות. יותר ויותר אנשים פונים למאמן אישי ומשקיעים זמן וכסף בשיפור עצמי. בתכניות בוקר בטלויזיה החלו בהדרגה להתארח נומרולוגים, מתקשרים, גרפולוגים, קוראים בכף יד, ועוד. אלה באו לענות על צורך. יותר ויותר אנשים שואלים שאלות ומוכנים לעצור, לבדוק ולחפש דרך סלולה שתקל עליהם להתמודד עם אתגרים. ישנה פתיחות הולכת וגדלה לידע חדש ובלתי קונבנציונאלי.

כמו שרפואה קונבנציונאלית נעזרת ברפואה משלימה לשיפור איכות חיים, כך עיצוב פנים יכול להיעזר באבחון הבית ולהציע דרך זורמת יותר, כזו שתקל על ההתנהלות ותשפר את איכות החיים.

בכל בית ישנם אזורים טובים (מבחינת שפע, בריאות ומערכות יחסים) ואזורים לא טובים. בנוסף,ישנם אזורים שמתאימים יותר לפונקציות מסוימות (אזור מאד ערני לא יתאים לשינה רגועה, אך כן יתאים לחדר עבודה או אירוח). עצם השהייה באזור איכותי מבחינה אנרגטית וכזה שמותאם לייעודו, גורמת לאדם לספוג אנרגיה מיטיבה, המביאה להתנהלות קלה יותר.

דמיינו את עצמכם שטים בנהר, אתם נעזרים בזרם, כי הוא מאפשר לכם להגיע בפחות מאמץ. 

ניתן גם לאבחן התאמה של כל אדם לבית המסוים ולחדרים השונים באותו בית. במידת האפשר ניתן להעבירו לחדר שיותר תומך בו. זמן השיפוץ הוא הזדמנות נהדרת לתמוך באדם: למקם אדם נכון בבית, למקם פונקציות במיקום הנכון להן, לבחור בכמות ובאופי הריהוט שמשפר אזור ובכך מאפשר תמיכה, לבחור קירות ופתחים כך שחלוקת החלל תהיה נכונה גם מבחינת עיצוב הפנים וגם מבחינה איכותית.

 


ביתך ותאריך הלידה שלך - מה הקשר?

 

בעידן המודרני אתה משקיע יותר ויותר זמן בחללים סגורים. חלל שמותאם לך באופן אישי מספק לך הגנה, הזנה, בטחון. בבית שלך ניתן לחזק את היסודות המשפיעים עליך באופן חיובי.

כל אדם מגיע לעולם ביום מסוים, בשעה מסוימת ובמקום מסוים. הוא מגיע עם הטבעה של אנרגיה הנכונה לנקודת זמן ומיקום אלה. נקודת המוצא היא שישנה אינטראקציה בין חייך (מזלך וגורלך) לבין סביבתך החיצונית (הסביבה המקיפה את ביתך) והחללים בהם אתה מרבה לשהות. האינטראקציה הזו משפיעה על הדרך בה  את חושב, מרגיש ופועל.

תאריך הלידה שלך מאפשר לשפר את תחושת האיזון שלך הן בבית
והן מחוצה לו – דרך מיקומך.                 

תאריך הלידה שלך גם מראה עד כמה אתה נזקק לאלמנט המאזן בתקופה מסוימת לעומת תקופה אחרת. כך גם לגבי הדיירים האחרים בביתך. כאשר משפצים בית, ניתן לדוגמה להעביר ילד לחדר שיתמוך בו יותר. אם סידור החדרים הוא בעייתי, מבחינה אנרגטית, ואין אפשרות לשנות את מיקומם בבית, ניתן לשכן בחדר פחות איכותי, ילד שנמצא בתקופה טובה ומאוזנת, עפ"י מפת הלידה שלו, ולהעביר לחדר האיכותי יותר ילד שנמצא בתקופה מאתגרת, שכן אנשים בתקופה מאתגרת רגישים יותר לאנרגיה של חדר.

מעצבים רבים יודעים שכדי לעצב בית שנמצא בהרמוניה עם הסביבה, יש ליצור קשר עיצובי בין החוץ לפנים הבית. גם בתוך האדם מתקיים קשר בין פנים וחוץ. השינוי הפנימי שאנו עוברים קשור גם בסביבה המקיפה אותנו, בבית בו אנו גרים. לא פעם אדם קם ומסדר ארונות, משליך דברים ישנים , מאוורר את ביתו. הוא בעצם חש צורך להתחדש, להתרענן. הפנים משפיע על החוץ. אדם שבתקופה מסוימת נזקק לשקט ולהתבודדות בביתו, במשך הזמן, יכול לשנות צורך ולרצות בחברה, בחיים תוססים יותר. אלה שינויי הזמן. מפת לידה יכולה להראות זאת. ואז כל ההתייחסות לעיצוב ולמסר המועבר דרכו תשתנה בהתאם.

חשוב לזכור שאבחון האנרגיה בבית רק משקף את התנהלות האדם, בתחומים שונים של חייו בבית המסוים הזה. הוא אינו גורם למצב להיווצר.  מדוע? לאנרגיה של הבית יש קשר גומלין עם תאריך לידה של אדם, דבר המשפיע על התנהלותו, לשלילה או לחיוב. לדוגמה: אם אדם נועד לעושר, והוא מתגורר בבית עם אנרגיה בעייתית, במקום התנהלות זורמת וחלקה, הוא יחווה קשיים ועיכובים בדרך להשגת העושר.

לא תמיד אנרגיה מיטיבה בבית ,מיטיבה עם כל הדיירים במידה שווה. אין לשכוח את הקשר בין הבית לבין האדם. אם גורמים מסוימים בביתו נמצאים במיקום הרמוני לשנת הלידה, ישנו פוטנציאל רב להזדמנויות ולהצלחה. ללא ידיעת שנת הלידה של אדם ניתן לפספס מרכיב זה בניתוח הבית. המפה האישית מסייעת לראות היכן כדאי לאדם להתגורר (במקום קריר או חם), כמות ההצללה המומלצת לביתו לעומת עצמת האור, מה כדאי שישתקף מחלונות חדר המגורים (הסלון), באיזה חדר בבית לבחור, מהו אופי הריהוט המומלץ בכל אזור וכו'.

כאשר אדם עומד בפני רכישת בית, אחת ההשקעות הכלכליות הגבוהות בחייו, ולעיתים היקרה שבהן, חשוב לנצל ידע זה: ראשית לבחירה בנכס שיתמוך בדיירים ואכן יסייע בהתנהלותם, (לפחות למפרנס הראשי במשפחה). לא פעם שמענו על אנשים שתקופה קצרה לאחר שנכנסו לבית החדש, חל שינוי גדול בחייהם (לחיוב או לשלילה). חשוב לדעת מאיזה נכס עדיף להימנע, ואיזה נכס כדאי לרכוש ולבצע בו שינוי קל.

תאריך לידה של אדם מאפשר לבחור עבורו ימים מיטיבים למעבר דירה, לתחילת שיפוץ (כדי שיזרום במזעור תקלות וחריגות), לנסיעה, לפגישה עסקית חשובה, ואפילו  לצורך מניעת סיבוכים לאחר התערבות רפואית.

אבחון פנג שוואי לבית הוא חשוב, אך הכרת המפה האישית של אדם, זו הקיימת עפ"י תאריך לידתו, תראה עד כמה הפנג שואי המוצע מתאים לאדם זה. יש לזכור: הפנג שואי הוא התוצאה. הסיבה היא מה שמראה המפה האישית.


איך לא להתבלבל בענייני פאנג שווי?

מטרתו של ייעוץ פנג שואי היא לשפר את הזרימה האנרגטית בתוך הבית. יועץ פנג שואי בודק את ההסטוריה של המקום ויכול לאבחן בעיות ואף לנבא איכות חיים של דיירים בבית, בתחומי חיים שונים. מטרת הייעוץ היא להקל על הדיירים, להציע פתרונות לחיזוק תחום ולמניעת החמרת הבעיה. אנרגיה של בית יכולה להשפיע על בריאות בני הבית, על מערכות היחסים ביניהם, על יכולת המיקוד, וכדומה. בית יכול לעכב או לקדם את הדיירים.

האנרגיה המעניקה חיוניות נקראת "צ'י". הצ'י משפיע בצורה שונה על כל אחד מהדיירים בבית. כאשר זרימת הצ'י בבית היא טובה, הדיירים בריאים יותר, מאושרים יותר, היחסים בניהם נינוחים יותר וחשים חיוניות בבית. לעומת זאת, כאשר מגיעה אנרגיה דלילה הביתה או כאשר האנרגיה בבית חסומה, בני הבית חשים בזאת. הם מרגישים שהם אינם מתפקדים במלוא הפוטנציאל שלהם, הם עייפים וחסרי מוטיבציה.

היועץ, שמגיע לבדוק את ביתך, אינו מתעניין בשאלה עד כמה הטבת לעצב את ביתך עפ"י ה"טרנד" העכשווי ועד כמה בחרת ברהוט ובפרטי נוי "נחשבים". בית מעוצב על פי כל החידושים האחרונים אינו, בהכרח, בית עם פנג שואי מיטיב. גם בבית פשוט יכולה להימצא אנרגיה נפלאה, התואמת את מפות הלידה של הדיירים.

לבחירת חומרי הגמר בבית (הריצוף, הקירות, אביזרי האיסטלציה, דלתות המטבח, חומרי הריהוט) ולדקורציה (שטיחים, וילונות, כריות, אביזרי נוי) נודעת השפעה על הרגש:

חומר  

גם חומר יוצר אפקט פסיכולוגי על הדיירים. לחומר יש טקסטורה שמעוררת תחושה של חום - קור, טבעי - מלאכותי, רך - נוקשה, וכדומה. אפשר להתחשב באלמנט המאזן אותך, אך עליך לנהוג בפרופורציה ולהיות פראקטי. אם , למשל, מפת הלידה שלך מראה שהאלמנט המאזן אותך הוא מתכת, אין זה אומר שאתה חייב לרצף את הבית באריחים לבנים, לצבוע את כל הקירות באפור ולהציב אך ורק רהיטים מעוגלים מנרוסטה, המייצגים את אלמנט המתכת. במקרה זה חשוב שלא תתמקם באזור בבית המזוהה עם אנרגית מתכת. אחד האזורים האלה הוא האזור צפון - מערבי של הבית. נתוח האנרגיה בבית תראה אזורים נוספים. כך עובד הפנג שואי.                 

צורת הרהיטים

בחירת הרהיטים משפיעה עליך מבחינה פסיכולוגית. תאהב יותר להימצא בחדר, בו מיקמת רהיטים נוחים התואמים את טעמך. חשוב שתבחר רהיטים עמידים, פראקטיים, המתאימים לתקציב העומד לרשותך, ורצוי שיתאימו בגודלם לחלל בו הם נמצאים. תוכל להיעזר בבחירתם במעצב הפנים שלך. מבחינת הפנג שואי אין השפעה גדולה לבחירת רהיט כזה או אחר.

דלת הכניסה

למרות שדלת הכניסה היא אחד הדברים החשובים ביותר בפנג שואי (ראה פרוט בפרק 3 במסרים "עשה ואל תעשה בבית", אותם תוכל לקבל בחינם לאחר שתירשם למעלה, משמאל ). צורת הדלת, סגנונה וצבעה אינם חשובים. אין חשיבות להיותה דלת בעל כנף אחת או דו-כנפית ובלבד שתהיה בפרופורציה לקיר בו היא קבועה. מה שחשוב בדלת הכניסה הוא מיקומה באזור מיטיב בבית, הכיוון אליו נפתחת, והתאמתה למפרנס הראשי בבית על-פי מפת הלידה שלו. גם למספר דלתות הכניסה לבית אין השפעה שלילית על הבית. חשוב מיקום הדלתות. בעיני יש יתרון ליותר מדלת כניסה אחת, בכך שבשנה שנכנסת אנרגיה מזיקה לאזור בו ממוקמת דלת הכניסה, יש אלטרנטיבה וניתן באותה שנה להשתמש בדלת אחרת.

צבע

משיכה לצבע זה או אחר היא עניין אישי. אנשים מייחסים משמעות פסיכולוגית לצבע. הצבע משפיע על התת מודע. הפנג שואי הקלאסי מייחס השפעה מועטה לצבע, כגורם המשפיע על תנועת האנרגיה. כאשר לא מדובר בצבע אדום ושחור (לאדום השפעה אנרגטית חזקה) או במצב בו רוב קירות הבית צבועים בצבע אחד דומיננטי, לצבע נודעת בפנג שואי קלאסי, השפעה של כ-15%. לכן בחר בצבעים האהובים עליך וגורמים לך למצב רוח טוב.

תמונות וחפצי אמנות

גם כאן עליך להפריד בין המשמעות הרגשית שיש לתמונה או לפסל, עבורך, לבין השפעתם על האנרגיה בבית. בית המלא בתמונות של בני משפחה שאינם עוד בחיים יכול להשפיע על היכולת לעבד את כאב הפרידה. מקבץ תמונות המראות ליצנים עצובים יכול להשפיע רגשית על מצב הרוח. בית המכיל אך ורק תמונות של אישה, יכול להשפיע ברמת התת-מודע על אישה זו ולעכב הגעת זוגיות לחייה, לא בעקבות פנג שואי גרוע, אלא בעקבות השפעת התת-מודע עליה.

סגנון העיצוב

אין משמעות מבחינת הפנג שואי לסגנון העיצוב. סגנון עתיק או מודרני, כפרי או הייטק אינו משפיע על זרימת האנרגיה בבית. בחר בסגנון האהוב עליך, בחר בריהוט ללא פינות חדות, סדר את הריהוט, ואת מערכת הישיבה בסלון, כך שיש לך הגנה של קיר מאחוריך, ומרחב לפניך, דאג לכך שתהיה לך אפשרות לשלוט בכניסה לבית בעת הישיבה. פרוט מפורט יותר על סידור החדרים והימנעות מגורמים שליליים בבית, תמצא במארז "עשה ואל תעשה בבית".

מיקום ברזים

מיקום מים נעים בפנג שואי הוא עוצמתי ויכול להזיק במידה ונעשה ללא בדיקת האנרגיה באזור בו מפעילים מים, אבל!! ברז אינו נחשב אלמנט מים, מפני שהמים בברז אינם גלויים כל העת, לכן מקם ברזים בכל מקום שנדרש. אין לכך משמעות בפנג שואי הקלאסי.

מספר המדרגות

אין משמעות למספר המדרגות בגרם המדרגות המוביל לקומה או מפלס נוסף בבית, כמו כן אין משמעות למספר המדרגות המובילות אל הכניסה לבית.

החומר ממנו עשויה התקרה

אין הבדל מבחינה אנרגטית אם התקרה עשויה מגבס, מבטון, מעץ או מכל חומר אחר. חשוב שהיא לא תהיה נמוכה מדי (מ-2.60 מ' נחשב גובה סביר), לא תהיה אלכסונית, ולא תהיה מלאה בקורות שאמנם מוסיפות יופי, אך נחשבות פנג שואי גרוע.

מספר החדרים בבית

אין משמעות אנרגטית למספר החדרים בבית, כמו שאין חשיבות למספר זוגי או אי-זוגי של חדרים. ישנה חשיבות לפרופורציה בין גודל הבית לגודל דלת הכניסה ולמספר הדיירים המתגוררים בבית. כאשר אדם גר לבדו בבית ענק, מומלץ לו להזמין אנשים לעיתים קרובות.

-----------------------

פנג שואי קלאסי עוסק במניפולציה של אנרגיה, עפ"י נוסחאות ושיטות, בכדי לקדם איכות חיים. הוא עוסק בתחום הנסתר שלא רואים בעין, אך הוא משפיע על החיים. הפנג שואי קשור בארבעה אספקטים. נחזור עליהם שוב:

סביבה-
באיזו סביבה ממוקם המגרש/הבית/המשרד? מהי הטופוגרפיה? צורות ושיפוע של כבישים, מיקום וגובה של בניינים בסביבה, גורמים בסביבה, המופנים כלפי פתחי הבית ועוד.

מבנה-  
כאן ישנה התייחסות לשני היבטים: 1.מיקום - היכן הבית או החדר ממוקמים? מהו אופי האנרגיה במיקום זה? 2.כיוון - באיזה כיוון אדם ישן, לאיזה כיוון פונה דלת הכניסה, לאן פונים הכיריים האחראים על הזנת המשפחה?

דיירים -
לאנשים שונים תאריכי לידה שונים ומפות לידה שונות. לכן יתכן שלא לכולם תהיה אותה תחושה בבית.

עיתוי -
האנרגיה בבית משתנה בתקופות שונות. החכמה היא לתפעל את אותה אנרגיה משתנה לטובת דיירי הבית. ישנם כללים, שאם נשתמש בהם            נכון, נדע מתי כדאי לפעול.

 


איך לאזן יין ויאנג בעיצוב הבית?

     

"ין ויאנג" - בודאי שמעת מונחים אלה לא פעם. ובכל זאת אפתח בהסבר קצר, לתזכורת, עקב החשיבות המכרעת שיש להם במטפיזיקה הסינית. הסינים מאמינים שההרמוניה בייקום קשורה בשתי איכויות מנוגדות, המשתנות במחזוריות ומקיימות ביניהן קשר גומלין ותלות הדדית. קשר הגומלין התמידי יוצר תנועה ושינוי.

איכויות אלה נקראות "ין ויאנג". על אף הניגוד באיכותם, הם מצויים ביקום זה לצד זה ואין לאחד זכות קיום בלא השני. קיומו של כל דבר ביקום קשור בקיומו של מרכיב אחר. האיחוד בין המרכיבים הוא היוצר איזון. החכמים הסינים, בימים העתיקים, השתמשו במושגי היין והיאנג לפרש כל דבר ביקום.

יין –   אנרגיה של מנוחה. איכות פאסיבית .
יאנג - אנרגיה של תנועה. איכות אקטיבית.

הסינים מאמינים שבין שני סוגי אנרגיה אלה קיימת דואליות. כל יאנג מכיל גם יין, וכל "יין" מכיל "יאנג". בתוך השחור נמצאת נקודה לבנה, ובתוך הלבן נמצאת נקודה שחורה. כמו הפכים שנמשכים זה לזה, כך נמשכים גם היין והיאנג. הם נמשכים זה לזה ומשלימים זה את זה. לכל דבר סביבך ישנה איכות המתייחסת ליין וליאנג: סימן אי שוויון אולי ידגיש זאת ויזואלית: חיובי ≠ שלילי, יום ≠ לילה, גבוה ≠ נמוך, קדימה ≠ אחורה, שטחי ≠ עמוק, גברי ≠ נשי, קשה ≠ רך, מודע ≠ תת-מודע, אנכי ≠ אופקי ועוד.

כאשר בודקים אנרגיה בחלל, הצ'י נוצר באמצעות שילוב של "יין ויאנג" בחלל ובסביבה. בסביבה החיצונית ה"יין" מיוצג באמצעות הרים ובניינים. אלה הם סטאטיים כאנרגית "יין". ה"יאנג" מיוצג באמצעות נהרות וכבישים, שכן יש בהם תנועה.

בתוך ביתך "יין" מיוצג באמצעות חדרי השינה והרהיטים. "יאנג" מיוצג באמצעות דלתות, חלונות, מראות, ומסדרונות, בהם יש תנועה. לצורך השגת הרמוניה בבית, משולבת אנרגית יאנג עם אנרגית יין: פעילות ותנועה משולבות ברוגע ובמנוחה, אלמנטים גבריים ישלבו אלמנטים רכים ונשיים.

ישנם חדרים בבית, שהאיכות היינית מתאימה להם, חדרים אלה הם: חדרי השינה, חדרי מדיטציה וטיפול ולעומתם כאלה שהם יאנגים במהותם כמו הכניסה לבית, חדר האוכל, חדר המגורים וחדר העבודה.

הבית שלך הוא "יין" והאנשים הגרים בו מייצגים "יאנג". ככלל, אתה רוצה שביתך יכיל כשישים אחוז אנרגיה פעילה, כך שכמות ה"יאנג" תעלה על כמות ה"יין". אינך רוצה עודף ינג, אור חזק מדי, משטחים חלקים ומבריקים מדי, צבע בהיר ובוהק מדי בכל החלל וכדומה.

הן הרמוניה באדם והן הרמוניה בסביבה קשורות באיזון בין יין ליאנג. אדם מאד ייני יוכל לחוש מאוזן בסביבה יאנגית. אנשים בעלי איכות "יאנגית" מטבעם יעדיפו חלל עם איכות יינית. אנשים כאלה הם אנשים מוחצנים, דינאמיים, בעלי חשיבה אנליטית, חברתיים, מתפרצים. אנשים שהאיכות הבולטת במפת הלידה שלהם היא יאנגית, כלומר אנשים בעלי מזג סוער או כאלה המנהלים אורח חיים דינאמי מאד, מעדיפים, לא פעם, גינה בסגנון ה"גן הצרפתי": זוויות ישרות וקוים ישרים, צורות גאומטריות ברורות וגיזום מוקפד. יתכן שאנשים אלה יעדיפו גם בביתם חלל יותר ייני, רהוט כהה וכבד. לעומתם, אנשים בעלי איכות יותר יינית, שלווים מטבעם, מופנמים, פאסיביים, אמוציונאליים, עם נטייה להתבודדות, ייטו להעדיף גינה תוססת, בה העצים שתולים בצורה לא סדורה. הם חשים נח גם כשהעצים מתחילים להשיר עלים, הם מוצאים חן במראה הטבעי של עלים פזורים על הארץ. כך נוצר אצלם, באופן ספונטאני, איזון בין מרכיבים יינים למרכיבים יאנגים.

איך מאזנים "יין ויאנג" בבית?

כאשר מאבחנים אנרגיה של בית, ומציעים תקונים אנרגטיים, ההתייחסות האפקטיבית ביותר, קשורה בתפעול של "יין ויאנג". הן מבחינת יצירת איזון בין שתי האיכויות האלה בבית, והן מבחינת התאמת עיצוב החלל למרכיבים "יינים" או "יאנגים".

מרכיבי "יין" בבית:

בית חשוך, אין תנועה מספקת של אנשים, אין פעילות, שקט רב או מוסיקה רגועה, קווים גליים , רהיטים בעלי צורה אמורפית, צבעים כהים, שטיחים, רהיטים כבדים, מרובעים, טקסטיל: ווילונות, כריות, מפות, כסויי מיטה, שמיכת משי, וכדומה, תקרה נמוכה, פרקט, טאפט, תמונה/פסל של אשה, פסל זוגי, צבעים קרים: כחולים, ירוקים, סגולים, מעושנים, עומס רהיטים וחפצים, מספר זוגי ,סידור נמוך של רהיטים, טיח אקרילי/ מינראלי בקירות או כל טקסטורה מחוספסת, קומה נמוכה, ריצוף מחוספס, תאורת מעומעמת (דימר), תאורה מסוג DownLight המאירה כלפי מטה ו"משטיחה" את החלל. מרכיבים יינים מתאימים לאזורים בהם דרושה אנרגיה שלווה: חדרי שינה, חדר טיפולים, חדר קריאה, חדר מדיטציה, וכדומה. מצב בו אנרגיה יינית נמצאת בעודף בבית, נחשב מצב שממגנט חולי. הסינים אומרים: "כשהאור אינו מגיע הביתה, מגיע הרופא".

מרכיבי "יאנג" בבית:

תקרה גבוהה, תאורה טבעית (שמש) או תאורה מלאכותית רבה, קווים אנכיים, מעט רהוט, סגנון הי-טק, קווים ישרים וזוויות, משולשים, צבעים חמים: אדום, כתום, צהוב, מתכות, פורמיקה מבריקה, מספר אי זוגי, קומה גבוהה, עציצים, כלים מזכוכית, רהיטים מעוגלים, בעלי חיים, ריח חזק (לדוגמה צסטרום דבש) קרוב לדלת הכניסה, פסל קינטי (פסל שמכיל תנועה), בסין משתמשים בפסל חתול שמנופף בידו. מים נעים (מזרקה קטנה) נחשבים מרכיב יאנגי, אך מומלץ לא למקם בחדר שינה, גם אם רוצים מסיבה כלשהי להגביר בו יאנג. מפל מים עדיף לא למקם בבית ללא אבחון של יועץ מומחה. זאת מאחר שמים נעים נחשבים גורם עוצמתי ואם הם ממוקמים באזור לא מתאים, הם עלולים להסב נזק לדיירים. בנוסף יתכן ותוספת מים אינה מתאימה למפת הלידה של הדייר ולכן לגרום לו נזק. ככלל, מרכיבים יאנגים מתאימים לאזורים פעילים כגון: סלון, מטבח וחדר אוכל.

כאשר בוחנים בית, יש חשיבות למיקום הפונקציות השונות. עורף הבית רוצה אנרגיה יינית, החזית רוצה יאנג. לכן, במידת האפשר, ואם הדבר תואם את המפה האנרגטית של הבית, מבחינת האזורים הטובים בו, טוב למקם בעורף הבית את חדרי השינה ואת החללים הציבוריים עדיף למקם קרוב לחזית.

מומלץ גם להפריד בין הפונקציות: יין לעומת יאנג. חדרי שינה ורוגע לעומת חדרי בילוי וארוח. בבית קטן או בדירת סטודיו ניתן לבצע את ההפרדה בעזרת מחיצות. או באמצעים ויזואליים: ריצוף שונה, קירות בצבע שונה, וכדומה. בחדרי השינה, שהם חללים יינים, רצוי להמעיט במכשירי חשמל, ובחלונות, שכן אלה מגבירים יאנג.

כאשר מפת הלידה של אדם מראה עודף יאנג, ניתן למקם אותו במקום בו האנרגיה שלווה יותר ולהיפך, כדי לאזן. אם אין אפשרות כזו, ניתן להכניס לחדרו מרכיבים יינים רבים.

לסיכום, הקו המנחה בעיצוב בית טוב הוא התחשבות באנרגיה הקיימת באזורי הבית השונים, מיקום חדרים הדורשים אווירה רגועה באזור ייני של הבית, אם אפשר עדיף בעורף הבית, ומיקום חדרים פעילים, באזור שאובחן כפעיל. עדיף בחזית. כאשר הבית אינו בית בבנייה או בשיפוץ ואין כוונה לשנות ולהתאים את מיקום החדרים לאיכות המבוקשת, ניתן להעניק "פיצוי אנרגטי" באמצעות שימוש במרכיבים מהאיכות החסרה. בנוסף, יש לאזן בין איכות הבית מבחינת יין/יאנג לאיכות האדם עצמו, מבחינה זו, ולתת כהשלמה בבית את סוג האנרגיה החסר לאדם. איזון היא מילת המפתח.


כיצד משפיע על חיינו חוסר מבני בבית?

 

חוסר מבני הוא מצב בו חסר חלק במעטפת המרובעת של המבנה/המגרש/הקומה/הדירה/החדר. מטעמי אסתטיקה או כתוצאה מהגבלות בנייה, מתכננים לעיתים בתים ובניינים, שאינם מהווים מרובע שלם.

המצב ההפוך הוא מצב, בו בולט חלק גדול של הבית, מעבר למבנה המרובע השלם. למרות שהמצב הראשון נחשב בעייתי יותר, שני המצבים יוצרים חוסר איזון. בפאנג שואי מעדיפים מבנה כמה שיותר מרובע שלם. אזור חסר במבנה הבית מייצג תחום חיים מוחלש.

נחלק את המבנה לאזורים, עפ"י הכיוונים המגנטים של כדור הארץ, ונבדוק כיצד תורם האזור החסר להחלשתנו:

אך לפני כן, הערה: האמור לעיל הוא כללי. אזור חסר ישפיע באופן שונה על אנשים שונים ועל בתים שונים.

חוסרים במבנה:

מזרח – מייצג אנרגיה של צמיחה והתחדשות. אופטימיות, יצירתיות והשראה, אסטרטגיה ודמיון. חוסר
           איזון עלול לגרום להתפרצות כעסים, לאמפולסיביות, עקשנות, ויכוחים, בעיות שרירים, כיס
           מרה ועויתות (טיקים).

דרום-מזרח – מייצג גמישות, יכולת לימודית, רומנטיקה, עמידה בלחצים. חוסר באזור עלול לגרום להתלבטויות רבות, הדחקת כעסים,
                  בלבול, חוסר הפרדה בין עיקר לתפל, בעיות בכבד. 

דרום - מייצג התלהבות, תשוקה לפעול, כריזמה, חיי חברה ורוחניות. חוסר איזון בצד זה של המבנה עלול
          להביא לדכדוך, אדישות, נדודי שינה, אגרסיביות, חוסר איזון רגשי, הסתגרות, בעיות חברתיות, צורך
          מוגזם בתשומת-לב, בעיות דם, לב ומעי דק, הפרעות ראיה.

דרום-מערב -  מייצג אנרגיה של הזנה, הכלה, שותפות, בטחון ויציבות. חוסר באזור זה עלול לגרום לדאגות,
                   נטייה להתלונן, תחושת התרוקנות בעקבות נתינה, בעיות עיכול, מחלות כרוניות, צניחת
                   איברים, השמנה. צד זה מזוהה עם האמא. משום כך ישפיע עליה יותר.

מערב – מייצג רומנטיקה, הנאות ובילוי פנאי, אסתטיקה, יכולת ורבלית, יכולת לעבד צער. חוסר באזור זה
           עלול להביא קושי להתמודד עם צער, חוסר יכולת להפריד בין עיקר לתפל, קושי לקבל החלטות,
           בעיות עור, שיניים וחניכיים.

צפון-מערב – אזור זה מקושר עם אבי המשפחה ועם הגנת יקום, עוצמה, פרנסה וסמכות. אזור חסר יכול
                  לגרום לשמירת טינה, העדרות האב מהבית, כאבי ראש.

צפון – מייצג כח רצון, יכולת זרימה, עומק, אינטואיציה, הישרדות ועוצמה פנימית. כאשר אזור זה חסר בבית עלולים לחוש משהו מהדברים הבאים:             דלקות אזניים, בעיות מיניות, בצקות, בעיות בתפקוד הכליות, שושי להרות, שלפוחית השתן, כאבי גב תחתון והפרעות שינה. מבחינה                     פסיכולוגית עלולים לעסוק בחיטוט עצמי מוגזם, עייפות, פחדים, חרדות, וחוסר מוטיבציה לפעול.

צפון-מזרח – מקושר עם עבודה רוחנית והתבוננות, למידה ולקיחת אחריות. זהו אזור השפע עד 2024. חשוב
                   שלא יהיה חסר במבנה. חוסר בצפ'-מז' עלול לגרום לבדידות, בעיות למידה ראומטיזם, בעיות
                   ידיים ולמחלות כרוניות.

בבתים מסויימים ישנו פיר במרכז המבנה. מרכז המבנה חשוב ביותר, שכן אליו מתנקז וממנו יוצא הפוטנציאל של הבית. מרכז קיים ופתוח מאפשר ליין ויאנג לנוע בחופשיות ולתרום לבריאות הדיירים. כאשר המרכז חסר או חסום, הדבר עלול להשפיע על בריאות הדיירים.

כאשר חסר אזור בבית, ניתן לתקן את החוסר בדרך מלאכותית. אך תיקון לעולם יהיה פחות אידיאלי מאשר מבנה שלם מלכתחילה.